Aktualności

„BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2023”

Data publikacji 17.03.2023

Nadmierna prędkość to jeden z kluczowych czynników wpływających na możliwość zaistnienia wypadków drogowych. Często są to zdarzenia z bardzo poważnymi skutkami dla ich uczestników. Aby temu zapobiegać w dniach 19 i 20 marca 2023 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pod nazwą „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2023”.

Analiza przyczyn zdarzeń drogowych wskazuje, że główny wpływ na wystąpienie wypadków drogowych, szególnie tych z tagicznym skutkiem, ma PRĘDKOŚĆ JAZDY! 

Kierujący pojazdem ma obowiązek stosować się do ograniczeń prędkości wynikających z przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, czy też ze znaków drogowych. Ale to nie zawsze wystarczy. Podczas każdej podróży należy dostosować prędkość do aktualnie panujących warunków na drodze. Szczególnie niebezpieczne jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, dlatego zbliżając się do tak ważnego miejsca na drodze, należy zachować szczególną ostrożność!

Policjanci ruchu drogowego w dniach 19 i 20 marca 2023 roku będą egzekwować od kierujących pojazdami przestrzeganie obowiązujących przepisów, dotyczących dopuszczalnej prędkości przy użyciu wszystkich możliwych przyrządów kontrolno-pomiarowych oraz radiowozów z wideorejestratorami.

Kierowco Pamiętaj!

Zawsze poruszaj się z dopuszczalną prędkością

i uwzględniaj warunki panujące na drodze!

 

asp.sztab.Katarzyna Zych/na podst.info wrd ksp

 

Powrót na górę strony