Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z promilami i zakazem zatrzymał się na drzewie

Data publikacji 08.03.2023

O dużym szczęściu może mówić kierowca dostawczego forda, który uderzył w ogrodzenie posesji w Milanówku, a potem w drzewo, a jego auto stanęło w płomieniach. Po badaniu przez policjantów okazało się, że 30-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu i zakaz prowadzenia pojazdów. Kolejny raz odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa i wykroczenia drogowe.

Po 17.00 policjanci grodziskiej drogówki zostali wezwani do Milanówka, gdzie doszło do kolizji. Na miejscu okazało się, że dostawczy ford zaczął się palić po uderzeniu w drzewo. Funkcjonariusze szybko ustalili, że kierowca auta miał wcześniej uderzyć w bramę posesji, a gdy doszło do pożaru, uciec z miejca zdarzenia. Mężczyzna został rozpoznany przez świadków, gdy po jakimś czasie wrócił do swojego pojazdu.

Policjanci natychmiast sprawdzili stan trzeźwości wskazanego kierowcy. 30-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Został zatrzymany. Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że dwa lata temu warszawski sąd wydał wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, który obowiązywał jeszcze przez kilka miesięcy i miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

Po wytrzeźwieniu zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i nie stosowania się do prawomocnego orzeczenia sądu. Odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej i prowadzenie auta bez uprawnień.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Powrót na górę strony