Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za 7 kradzieży paliwa

Data publikacji 27.12.2022

Siedem zarzutów kradzieży paliwa usłyszał 37–latek zatrzymany przez grodziskich policjantów. Podczas intensywnych działań funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna bezprawnie działał od kilku miesięcy i nie tylko na terenie powiatu grodziskiego. Oszacowane dotychczas straty właścicieli stacji wyniosły ponad 12 tysięcy złotych. Decyzją prokuratora zatrzymany obywatel Białorusi został objęty policyjnym dozorem.

Jednymi z miejsc zagrożonych, które były regularnie poddawane kontroli przez grodziskich policjantów podczas ostatnich działań prewencyjnych były stacje paliw. Na jednej z nich funkcjonariusze zwócili uwagę na osobowego forda, którego kierowca tankował paliwo do pojemnika przy dystrybutorze dla pojazdów ciężarowych. Policjanci szybko postanowili sprawdzić auto i kierującego. W czasie kontroli w samochodzie znaleźli tablice rejestracyjne od dwóch innych aut i pojemniki na paliwo. Z uwagi na podejrzenie, że 37-latek kilka dni wcześniej mógł dokonać kradzieży paliwa w gminie Żabia Wola, został zatrzymany do wyjaśnienia.

Dalsze intensywne czynności dochodzeniowo-śledcze policjantów z Posterunku Policji w Żabiej Woli potwierdziły te podejrzenia. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca tego samego samochodu od października dokonał kradzieży paliw na siedmiu stacjach. Trzy zgłoszenia pochodziły z terenu powiatu grodziskiego, pozostałe z Warszawy i innych miejscowości w województwie mazowieckim. Właściciele okradzionych stacji oszacowali łącznie swoje straty na ponad 12 tysięcy złotych.

Obywatel Białorusi usłyszał siedem zarzutów kradzieży mienia. Na wniosek policjantów prokurator z Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mundurowi nadal zbierają informacje na temat bezprawnej działalności zatrzymanego i nie wykluczają kolejnych zarzutów karnych.

asp.sztab. Katarzyna Zych/ea

 

Powrót na górę strony