Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej kur pod policyjnym dozorem

Data publikacji 28.01.2022

Za kradzież rozbójniczą odpowie 52-latek zatrzymany po interwencji jaktorowskich dzielnicowych. Policjanci ustalili, że mężczyzna zabrał z pomieszczenia gospodarczego 2 kury, a gdy właściciele chcieli je odzyskać, pobił ich. Funkcjonariusze z komisariatu w Jaktorowie potwierdzili, że zatrzymany wcześniej dokonał również dwóch innych kradzieży na tej samej posesji. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Po 16.00 do jaktorowskiego komisariatu wpłynęła informacja o kradzieży kur na jednej z posesji. Do zgłaszających natychmiast pojechali dzielnicowi. Na miejscu zastali kobietę i mężczyznę, którzy opowiedzieli im o zaistniałej chwilę wcześniej sytuacji. Z ich relacji wynikało, że znany im mężczyzna z pomieszcznia gospodarczego zabrał 2 kury, a gdy został przez nich zatrzymany z zapakowanym workiem, nie chciał oddać łupu i uderzył obie osoby w twarz i głowę, a następnie uciekł.

Po krótkich poszukiwaniach dzielnicowi zatrzymali podejrzanego w okolicy. Nietrzeźwy mężczyzna trafił do policyjnej celi. Podczas dalszych czynności w sprawie, jaktorowscy policjanci ustalili, że to nie jedyne przestepstwo popełnione przez niego na tej posesji. Dzień wcześniej również zabrał stamtąd 13 kur, a jeszcze w grudniu narzędzia z garażu o wartości ponad 2 tysięcy złotych.

52-latek usłyszał zarzuty dokonania kradzieży rozbójniczej i dwóch innych kradzieży mienia. Decyzją prokuratora został wobec niego zastosowany policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych osób. Popełnione przez niego przestępstwa zagrożone są karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

asp.sztab. Katarzyna Zych/ea

Powrót na górę strony