Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 04.10.2021

Wnikliwa praca operacyjna grodziskich kryminalnych doprowadziła do ustalenia osoby podejrzanej o przyczynienie się do śmierci człowieka. Ciało mężczyzny zostało znalezione na początku miesiąca w pustostanie. Policjanci zatrzymali w Warszawie jego znajomego. 38-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Został aresztowany na 3 miesiące.

Policyjne działania rozpoczęły się po zgłoszeniu o znalezieniu ciała mężczyzny w jednym z grodziskich pustostanów. Funkcjonariusze szybko potwierdzili jego tożsamość i zaczęłi ustalać okoliczności śmierci. Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazywały, że obrażenia ciała mogły zostać spowodowane przez inną osobę.

Szereg ustaleń i czynności operacyjnych wykonanych w tej sprawie przez grodziskich kryminalnych doprowadził do wytypowania osoby, która mogła przyczynić się do śmierci 57-latka. Policjanci odnaleźli podejrzanego w Warszawie i zatrzymali go. Mężczyzna przyznał się do pobicia swojego znajomego. 38-latek usłyszał w prokuraturze zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć człowieka. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

asp.sztab. Katarzyna Zychmw

Powrót na górę strony