Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana po kradzieży w sklepie

Data publikacji 01.10.2021

Różne artykuły spożywcze i przemysłowe padły łupem nieuczciwej klientki w kilku sklepach. Kobieta została zatrzymana na miejscu jednej z kradzieży. Policjanci ustalili, że mogła dokonywać ich także wcześniej. 31-latka usłyszała zarzut kradzieży mienia o łącznej wartości prawie tysiąca złotych. Zatrzymana przyznała się do przestępstw i dobrowolnie poddała karze.

Grodziscy policjanci zostali wezwani do jednej z placówek handlowych w mieście, gdzie miało dojść do kradzieży. Na miejscu pracownik wskazał im kobietę, która zamierzała odejść od kasy samoobsługowej z towarem, za który nie zapłaciła. Po sprawdzeniu potwierdziło się, że klientka ma w torbie artykuły spożywcze i przemysłowe. Towar o wartości ponad 300 złotych został jej odebrany. Zgłaszający poinformował także policjantów o możliwości popełnienia innych kradzieży przez tę samą osobę. 31-latka została zatrzymana.

Podczas dalszych czynności policjanci zebrali i przeanalizowali monitoring ze sklepów, gdzie zatrzymana robiła zakupy. Szybko ustalili, że kobieta mogła dokonać wcześniej jeszcze dwóch innych przestępstw. 31-latka usłyszała zarzut kradzieży mienia o łącznej wartości prawie tysiąca złotych. Przyznała się do dokonania tych czynów i dobrowolnie poddała karze grzywny, będzie musiała także zapłacić za spowodowane straty. Popełnione przez nią przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.

asp.sztab. Katarzyna Zych/mw

Powrót na górę strony