Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy po służbie pomógł odnaleźć „paleciaka”

Data publikacji 05.05.2021

Dzięki czujności jaktorowskiego dzielnicowego zgubione urządzenie do przewożenia palet szybko wróciło do właściciela. Policjant po służbie zwrócił uwagę na dziwny sposób transportu „paleciaka” przez kierowcę samochodu. Okazało się, że wózek spadł z busa. Mężczyzna szukający swojego bagażu był bardzo zadowolony z odzyskania sprzętu, wartego kilka tysięcy złotych.

Dzielnicowy z jaktorowskiego komisariatu wracał do domu po zakończonej służbie. Na drodze w miejscowości Wyczółki zauważył citroena, którego kierowca jechał z wyciągniętą na zewnątrz ręką, którą trzymał urządzenie do transportu palet. Policjant natychmiast zareagował na dziwny sposób przewożenia „paleciaka” i zatrzymał kierującego autem. Po przedstawieniu się, zapytał o prowadzony sprzęt. Kierowca poinformował go, że urządzenie znalazł przy drodze i nie zna jego właściciela. Funkcjonariusz wezwał na miejsce kolegów z komisariatu, którzy sprawdzali, czy taki przedmiot nie został utracony.

W trakcie ustaleń na miejsce kontroli podjechał kierowca busa. Mężczyzna poinformował, że szuka wózka do palet, który  spadł z jego pojazdu w okolicy. Policjant wskazał mu sprawdzane właśnie urządzenie. Warty kilka tysięcy złotych „paleciak” został rozpoznany i przekazany właścicielowi, który nie krył zadowolenia ze szczęśliwego finału poszukiwań.   

asp.sztab. Katarzyna Zych

Powrót na górę strony