Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

  1. JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU. KOLEJNA EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI INFORMACYJNO – EDUKACYJNEJ SKIEROWANEJ DO KIERUJĄCYCH MOTOCYKLAMI, MOTOROWERAMI, ROWERAMI ORAZ HULAJNOGAMI ELEKTRYCZNYMI

    Z roku na rok przybywa na naszych drogach jednośladów użytkowanych przez różne grupy wiekowe, w tym osoby niepełnoletnie. Prowadzona przez Policję w dniach 1 kwietnia – 26 czerwca akcja ma na celu przypomnienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o zagrożeniach związanych z nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego oraz promowanie właściwych zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego. Droga jest dla wszystkich, a bezpieczeństwo jej użytkowników w dużej mierze zależy od ich zachowania.

  2. „NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ” (1-31 MARCA)

    Na Drodze – Patrz i Słuchaj” – kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Celem działań zaplanowanych na cały marzec jest uświadamianie i przypominanie uczestnikom ruchu jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z obserwacją drogi.

  3. Zwolnij, bo się przejedziesz – rusza ogólnopolska kampania społeczna o jeździe z nadmierną prędkością

    Pośpiech oraz przekonanie o własnych umiejętnościach, połączone z pewnością dotyczącą technicznych możliwości samochodu to najczęstsze powody przekraczania prędkości przez polskich kierowców. Na problem zbyt szybkiej jazdy zwraca uwagę rozpoczęta właśnie ogólnopolska kampania społeczna „Zwolnij, bo się przejedziesz”, realizowana przez działającą w Ministerstwie Infrastruktury Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jej ambasadorem jest aktor Dawid Ogrodnik.

  4. PROWADZILIŚMY DZIAŁANIA UKIERUNKOWANE NA WYKROCZENIA POPEŁNIANE PRZEZ ROWERZYSTÓW

    Poprawa warunków atmosferycznych w naturalny sposób powoduje wzrost liczby chętnych do korzystania z rowerów na drogach. Niestety, wraz z tym zwiększa się także liczba zgłoszeń m.in. w zakresie niestosowania się przez tę grupę uczestników ruchu drogowego do obowiązujących przepisów. Najczęściej jest to jazda po chodniku, a nie ścieżce rowerowej lub przejeżdżanie po przejściu dla pieszych. Podczas ostatnich działań na drogach naszego powiatu policjanci kontrolowali 33 kierujących jednośladami i wyeliminowali z ruchu aż 9 rowerzystów, którzy byli pod wpływem alkoholu.

  5. Dwudniowe działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych

    Z analizy stanu bezpieczeństwa wynika, że na drogach garnizonu stołecznego liczba osób zabitych, rannych oraz liczba wypadków z udziałem pieszych utrzymuje się niestety na wysokim poziomie. Aby to zmienić, policjanci warszawskiej „drogówki” w dniach 19 - 20 marca br. przeprowadzają działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych.

  6. MASZ ZIELONE? JEDNAK NIE ZAWSZE OZNACZA TO, ŻE MOŻESZ WJECHAĆ NA SKRZYŻOWANIE!

    NIE WJEŻDŻAJ NA SKRZYŻOWANIE, JEŚLI NIE MASZ MOŻLIWOŚCI, BĄDŹ PEWNOŚCI, ŻE BEZPIECZNIE JE OPUŚCISZ. UTRUDNIA TO RUCH INNYM POJAZDOM, POWSTAJĄ ZATORY, A PRZEDE WSZYSTKIM ZWIĘKSZASZ RYZYKO SPOWODOWANIA ZDARZENIA DROGOWEGO. ZAJMUJ ODPOWIEDNI PAS, SZCZEGÓLNIE PRZED ZMIANĄ KIERUNKU JAZDY, A OCZEKUJĄC NA OTWARCIE RUCHU, ZAJMIJ ODPOWIEDNIE MIEJSCE NA JEZDNI, NA PRZYKŁAD ZBLIŻAJĄC SIĘ DO LINII WYZNACZAJĄCEJ WARUNKOWE ZATRZYMANIE. POPRAWI TO PŁYNNOŚĆ RUCHU I ZMINIMALIZUJE RYZYKO NIEBEZPIECZNYCH SYTUACJI NA DRODZE!

Powrót na górę strony