Aktualności
-
JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU. KOLEJNA EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI INFORMACYJNO – EDUKACYJNEJ SKIEROWANEJ DO KIERUJĄCYCH MOTOCYKLAMI, MOTOROWERAMI, ROWERAMI ORAZ HULAJNOGAMI ELEKTRYCZNYMI
Z roku na rok przybywa na naszych drogach jednośladów użytkowanych przez różne grupy wiekowe, w tym osoby niepełnoletnie. Prowadzona przez Policję w dniach 1 kwietnia – 26 czerwca akcja ma na celu przypomnienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o zagrożeniach związanych z nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego oraz promowanie właściwych zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego. Droga jest dla wszystkich, a bezpieczeństwo jej użytkowników w dużej mierze zależy od ich zachowania.
Dodano: 31.03.2025 -
Identyfikator numeryczny zamiast nazwiska
Zmiany w przepisach umundurowania policjantów, w tym ustalające nowe zasady identyfikacji funkcjonariuszy, wprowadzono pod koniec ubiegłego roku. Warto się z nimi zapoznać, bo są istotnym krokiem w stronę wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa policjantów z pierwszej linii.
Dodano: 31.03.2025 -
„NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ” (1-31 MARCA)
Na Drodze – Patrz i Słuchaj” – kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Celem działań zaplanowanych na cały marzec jest uświadamianie i przypominanie uczestnikom ruchu jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z obserwacją drogi.
Dodano: 28.03.2025 -
Dołącz do grodziskich policjantów
Kolejna grupa maturzystów została dziś wyposażona w wiedzę o służbie w Policji i procesie rekrutacji do niej. Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i oficer prasowy grodziskiej komendy przekazali młodzieży informacje o różnorodności zadań wykonywanych przez policjantów i zachęcali do podjęcia decyzji o dołączeniu do tej grupy zawodowej po ukończeniu szkoły średniej. Uczestnicy mieli także okazję poznać podstawowe wyposażenie do służby.
Dodano: 28.03.2025 -
Podziękowania dla grodziskich policjantów po interwencji
Kilka dni temu na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Maz. wpłynęła pochwała dla policjantów, przeprowadzających jedną z interwencji w powiecie. Chociaż wymieniane przez autora cechy, takie jak profesjonalizm, opanowanie i empatia są stałymi elementami policyjnej służby, to zauważenie ich i podziękowania od obywateli cieszą i jeszcze bardziej motywują do wykonywania zadań z największym oddaniem.
Dodano: 28.03.2025 -
Poszukujemy pracownika na stanowisko Inspektora ds. BHP
Jeśli posiadasz kwalifikacje Inspektora ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, masz co najmniej 2 lata doświadczenia w tym kierunku i szukasz pracy o tej specjalności, wolny etat czeka na Ciebie w grodziskiej komendzie. Osoby zainteresowane podjęciem pracy zapraszamy do składania dokumentów w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Maz przy ul. Bartniaka 19 lub kontaktu telefonicznego pod numerem 47 72 42 262.
Dodano: 28.03.2025 -
Zwolnij, bo się przejedziesz – rusza ogólnopolska kampania społeczna o jeździe z nadmierną prędkością
Pośpiech oraz przekonanie o własnych umiejętnościach, połączone z pewnością dotyczącą technicznych możliwości samochodu to najczęstsze powody przekraczania prędkości przez polskich kierowców. Na problem zbyt szybkiej jazdy zwraca uwagę rozpoczęta właśnie ogólnopolska kampania społeczna „Zwolnij, bo się przejedziesz”, realizowana przez działającą w Ministerstwie Infrastruktury Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jej ambasadorem jest aktor Dawid Ogrodnik.
Dodano: 27.03.2025 -
Debatowaliśmy o bezpieczeństwie w gminie Żabia Wola
Wczoraj w budynku Szkoły Podstawowej w Józefinie odbyły się kolejne debaty społeczne. Policjanci rozmawiali z uczestnikami między innymi o stanie bezpieczeństwa w gminie i podejmowanych w tym zakresie działaniach, a także zagrożeniach zgłaszanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i związanej z nim aplikacji „Moja Komenda”. Uczestnicy debat mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i miejscach publicznych. Zgłaszane uwagi dotyczyły głównie zagrożeń w ruchu drogowym oraz niewłaściwych zachowań w poszczególnych rejonach gminy.
Dodano: 26.03.2025 -
POLICJA ZAPRASZA – DOŁĄCZ DO NAS! – CZ. 1
Czy praca w Policji to coś dla Ciebie? W pierwszej części podcastu „Policja ZAPRASZA – Dołącz do nas!” rozmawiamy z funkcjonariuszami różnych specjalizacji – kontrterrorystą, policjantem kryminalnym, ekspertem służby konwojowej i policjantką zespołu prasowego
Dodano: 26.03.2025 -
W STOLICY POWSTAŁY NOWE POLICYJNE PUNKTY OBSŁUGI INTERESANTA
Wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom, stołeczna Policja rozpoczyna proces zmian w garnizonie, który ze względu na swoją specyfikę jest jednostką o największej liczbie i charakterystyce zadań. Proces ten rozpoczęliśmy od zwiększenia liczby Punktów Obsługi Interesanta. Na terenie Warszawy powstało 12 dodatkowych miejsc, gdzie mieszkańcy będą mogli złożyć zawiadomienie. Poprawi to dostępność obywateli do Policji. Kolejnym krokiem będzie powstanie w najbliższym czasie w Warszawie Komendy Rejonowej Policji Warszawa VIII. Pojawią się również jednostki niższego szczebla. Zostanie powołane także Forum Dialogu Społecznego i Bezpieczeństwa dla Warszawy.
Dodano: 25.03.2025 -
UWAGA! KOLEJNY RAZ PRZESTĘPCY PODSZYWAJĄ SIĘ POD POLICJANTÓW CBŚP
Ponownie odnotowujemy zwiększoną aktywność oszustów, którzy za pomocą poczty elektronicznej podszywają się pod policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji. Zachowajmy szczególną ostrożność, bo przestępcy modyfikują adresy e-mail, z których rozsyłają wiadomości, naniesione na pismach „pieczątki” i tylko czekają na nasz błąd!
Dodano: 25.03.2025 -
PROWADZILIŚMY DZIAŁANIA UKIERUNKOWANE NA WYKROCZENIA POPEŁNIANE PRZEZ ROWERZYSTÓW
Poprawa warunków atmosferycznych w naturalny sposób powoduje wzrost liczby chętnych do korzystania z rowerów na drogach. Niestety, wraz z tym zwiększa się także liczba zgłoszeń m.in. w zakresie niestosowania się przez tę grupę uczestników ruchu drogowego do obowiązujących przepisów. Najczęściej jest to jazda po chodniku, a nie ścieżce rowerowej lub przejeżdżanie po przejściu dla pieszych. Podczas ostatnich działań na drogach naszego powiatu policjanci kontrolowali 33 kierujących jednośladami i wyeliminowali z ruchu aż 9 rowerzystów, którzy byli pod wpływem alkoholu.
Dodano: 24.03.2025 -
ZOSTAŃ POLICJANTEM W POWIECIE GRODZISKIM
Uczniowie klas maturalnych z milanowskiego Zespołu Szkół Nr 1 uczestniczyli w spotkaniu informacyjnym, które zorganizowali dla nich policjanci grodziskiej komendy. Oficer prasowy oraz Kierownik Rewiru Dzielnicowych zapoznali młodzież z kryteriami naboru i dalszym przebiegiem służby w Policji. Uczniowie mieli również okazję porozmawiać z policjantami o ich codziennych zadaniach i obejrzeć wykorzystywany przez nich sprzęt. Wśród informacji o różnorodności tej służby znalazła się także propozycja podjęcia studiów w Akademii Policji w Szczytnie.
Dodano: 21.03.2025 -
Dwudniowe działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych
Z analizy stanu bezpieczeństwa wynika, że na drogach garnizonu stołecznego liczba osób zabitych, rannych oraz liczba wypadków z udziałem pieszych utrzymuje się niestety na wysokim poziomie. Aby to zmienić, policjanci warszawskiej „drogówki” w dniach 19 - 20 marca br. przeprowadzają działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych.
Dodano: 20.03.2025 -
Debatowaliśmy o bezpieczeństwie w Milanówku
Wczoraj w Milanówku odbyły się pierwsze w tym roku debaty społeczne. Policjanci rozmawiali z uczestnikami między innymi o stanie bezpieczeństwa w mieście i podejmowanych w tym zakresie działaniach, a także zagrożeniach zgłaszanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i związanej z nim aplikacji „Moja Komenda”. Uczestnicy debat mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i miejscach publicznych. Zgłaszane problemy dotyczyły głównie zagrożeń w ruchu drogowym.
Dodano: 20.03.2025
Polecamy
-
WYPALANIE TRAW TO ŚMIERTELNE NIEBEZPIECZEŃSTWO – POLICJA OSTRZEGA PRZED TRAGICZNYMI SKUTKAMI NIEODPOWIEDZIALNOŚCI
Chwila nieuwagi, a skutki mogą być katastrofalne. Wiosna to czas, gdy służby ratunkowe odnotowują dramatyczny wzrost liczby pożarów spowodowanych wypalaniem traw. To nie tylko działanie niezgodne z prawem, ale przede wszystkim skrajnie niebezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska.
-
Cyberprzestępczość – prognozy na 2025 rok
Według specjalistów od cyberbezpieczeństwa infrastruktura krytyczna będzie głównym celem cyberprzestępców w 2025 roku. Liczba cyberataków wzrośnie szczególnie w sektorach energii, opieki zdrowotnej i finansów. Czy należy tym prognozom wierzyć? Już w 2024 roku był zauważalny znaczny wzrost cyberprzestępczości, a cyberataki były coraz bardziej złożone, bo z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, takich jak sztuczna inteligencja. Przewiduje się, że z roku na rok wszystko będzie ewoluowało, co będzie wiązało się z zachowaniem większej czujności w obliczu coraz bardziej wyrafinowanych zagrożeń oraz rosnącego ryzyka w kwestiach cyberbezpieczeństwa.
-
UWAŻAJ! SZYBKI ZWROT MOŻE BYĆ PUŁAPKĄ. OSZUSTWO NA ROZLICZENIE PIT
Czas rozliczeń podatkowych w pełni, a ta sytuacja może przyczynić się do aktywności oszustów, którzy będą próbować wykorzystać naszą każdą nieostrożność. Oszustwa finansowe, również te związane z rozliczeniem PIT są coraz częstsze. Jednak można się przed nimi skutecznie bronić. Aby wyłudzić pieniądze, dane do konta bankowego lub po prostu dane osobowe, przestępcy podszywają się pod urzędnika skarbowego, pracownika firmy księgowej, czy nawet ZUS. Zatem co zrobić w tym przypadku? Najważniejsze to zachować ostrożność, unikać podejrzanych promocji oferujących „pomocy”, przy rozliczeniu podatku.
-
Ochrona osoby doznającej przemocy domowej
Przemoc domowa jest bardzo negatywnym zjawiskiem patologii społecznej i nie należy tego bagatelizować. Osoby doświadczające agresji oraz przemocy domowej często izolują się z tym problemem i bywa, że latami skrywają tę wstydliwą dla nich, niekiedy też groźną i niebezpieczną „tajemnicę”, dając tym samym przyzwolenie na to, aby sprawca przemocy czuł się bezkarnie. Są jednak środki oraz instrumenty prawne, które pozwalają policjantom na przerwanie domowej „gehenny” poprzez zastosowanie nakazu lub zakazów.
-
BANKOWCY DLA CYBEREDUKACJI: UWAŻAJ NA ATAKI CYBERPRZESTĘPCÓW Z WYKORZYSTANIEM ZŁOŚLIWEGO OPROGRAMOWANIA
W ferworze pracy o mały włos sama nie uległam oszustom. W przerwie na planie zdjęciowym przejrzałam telefon a tam sms, że moja przesyłka jest ponadgabarytowa i muszę dopłacić minimalną kwotę 1,5 zł. W tym celu za pomocą załączonego linku należało pobrać oprogramowanie, a dokładnie aplikację do firmy kurierskiej, żeby dokonać tej niewielkiej dopłaty. Nigdy nie klikajcie w takie linki i nie ściągajcie takich aplikacji, ponieważ cyberprzestępcy w taki sposób usiłują uzyskać dostęp do waszego telefonu po to, żeby zainstalować złośliwe oprogramowanie. – przestrzega Katarzyna Skrzynecka w ramach kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji”.
Ruch drogowy
-
JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU. KOLEJNA EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI INFORMACYJNO – EDUKACYJNEJ SKIEROWANEJ DO KIERUJĄCYCH MOTOCYKLAMI, MOTOROWERAMI, ROWERAMI ORAZ HULAJNOGAMI ELEKTRYCZNYMI
Z roku na rok przybywa na naszych drogach jednośladów użytkowanych przez różne grupy wiekowe, w tym osoby niepełnoletnie. Prowadzona przez Policję w dniach 1 kwietnia – 26 czerwca akcja ma na celu przypomnienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o zagrożeniach związanych z nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego oraz promowanie właściwych zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego. Droga jest dla wszystkich, a bezpieczeństwo jej użytkowników w dużej mierze zależy od ich zachowania.
-
„NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ” (1-31 MARCA)
Na Drodze – Patrz i Słuchaj” – kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Celem działań zaplanowanych na cały marzec jest uświadamianie i przypominanie uczestnikom ruchu jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z obserwacją drogi.
-
Zwolnij, bo się przejedziesz – rusza ogólnopolska kampania społeczna o jeździe z nadmierną prędkością
Pośpiech oraz przekonanie o własnych umiejętnościach, połączone z pewnością dotyczącą technicznych możliwości samochodu to najczęstsze powody przekraczania prędkości przez polskich kierowców. Na problem zbyt szybkiej jazdy zwraca uwagę rozpoczęta właśnie ogólnopolska kampania społeczna „Zwolnij, bo się przejedziesz”, realizowana przez działającą w Ministerstwie Infrastruktury Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jej ambasadorem jest aktor Dawid Ogrodnik.
-
PROWADZILIŚMY DZIAŁANIA UKIERUNKOWANE NA WYKROCZENIA POPEŁNIANE PRZEZ ROWERZYSTÓW
Poprawa warunków atmosferycznych w naturalny sposób powoduje wzrost liczby chętnych do korzystania z rowerów na drogach. Niestety, wraz z tym zwiększa się także liczba zgłoszeń m.in. w zakresie niestosowania się przez tę grupę uczestników ruchu drogowego do obowiązujących przepisów. Najczęściej jest to jazda po chodniku, a nie ścieżce rowerowej lub przejeżdżanie po przejściu dla pieszych. Podczas ostatnich działań na drogach naszego powiatu policjanci kontrolowali 33 kierujących jednośladami i wyeliminowali z ruchu aż 9 rowerzystów, którzy byli pod wpływem alkoholu.
-
Dwudniowe działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych
Z analizy stanu bezpieczeństwa wynika, że na drogach garnizonu stołecznego liczba osób zabitych, rannych oraz liczba wypadków z udziałem pieszych utrzymuje się niestety na wysokim poziomie. Aby to zmienić, policjanci warszawskiej „drogówki” w dniach 19 - 20 marca br. przeprowadzają działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych.
-
MASZ ZIELONE? JEDNAK NIE ZAWSZE OZNACZA TO, ŻE MOŻESZ WJECHAĆ NA SKRZYŻOWANIE!
NIE WJEŻDŻAJ NA SKRZYŻOWANIE, JEŚLI NIE MASZ MOŻLIWOŚCI, BĄDŹ PEWNOŚCI, ŻE BEZPIECZNIE JE OPUŚCISZ. UTRUDNIA TO RUCH INNYM POJAZDOM, POWSTAJĄ ZATORY, A PRZEDE WSZYSTKIM ZWIĘKSZASZ RYZYKO SPOWODOWANIA ZDARZENIA DROGOWEGO. ZAJMUJ ODPOWIEDNI PAS, SZCZEGÓLNIE PRZED ZMIANĄ KIERUNKU JAZDY, A OCZEKUJĄC NA OTWARCIE RUCHU, ZAJMIJ ODPOWIEDNIE MIEJSCE NA JEZDNI, NA PRZYKŁAD ZBLIŻAJĄC SIĘ DO LINII WYZNACZAJĄCEJ WARUNKOWE ZATRZYMANIE. POPRAWI TO PŁYNNOŚĆ RUCHU I ZMINIMALIZUJE RYZYKO NIEBEZPIECZNYCH SYTUACJI NA DRODZE!